Iată că vacanța de vară a trecut și a venit un nou an școlar, plin de provocări încă de la început – virusul SARS-CoV 2, care nu vrea să ne lase să ne desfășurăm activitatea în mod corect și fără frică.
Dar asta nu este o piedică pentru echipa proiectului “Investim în educația incluzivă!”. Noi ne ambiționăm să continuăm activitățile binecunoscute: revenim la ședințele de prezentare a proiectului și de recrutare a noilor beneficiari, la activitățile de dezvoltare personală și consiliere individuală/de grup pentru beneficiarii incluși deja în grupul-țintă, la activitățile de timp liber.
După două săptămâni de la începerea noului an școlar, în care am stat cu sufletul la gură și nerăbdători să reluăm activitățile directe în cadrul școlilor din cele 4 comunități impactate prin proiect: Miroslava, Cornești, Horlești și Botoșani, iată că a venit timpul să ne reîntâlnim, să ne zâmbim din spatele măștii și să ne bucurăm că ne putem vedea fizic, pentru că doar așa se simte emoția revederii.
Repornim la drum în comunitățile noastre cu încrederea că efortul nostru va fi recompensat de către copii cu rezultate școlare cât mai bune!







